مشخصات فردی و زندگینامه
نام:محمدهادى
نام خانوادگی:مفتح
پست الکترونیک:mhmofateh@yahoo.com
آدرس وب سایت:http://www.drmofateh.parsiblog.com
نخصص ها:فقه و اصول ، تفسیر ، علوم قرآنی

زندگی نامه

در سال 1346 در قم به دنیا آمده، و از سال 1352 تحصیلات ابتدایی را در دبستان نیکان تهران آغاز نموده و تمامی تحصیلات ابتدائی و راهنمایی و دبیرستان را در مدرسه دبستان راهنمایی و دبیرستان نیکان به اتمام رساندم. در سال 1364 مدرک دیپلم در رشته ریاضی فیزیک با معدل 19.5 اخذ کردم.
ورود من به دانشگاه در سال 1364 و در رشته مهندسی برق و الکترونیک دانشگاه تهران می باشد که با توجه به حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل و بروز مشکلاتی همچون تعطیل ترم دانشگاه ها بر اثر موشک باران در آبان ماه سال 1370 مدرک مهندسی برق و الکترونیک را از دانشکده فنی دانشگاه تهران اخذ نمودم.
در کنار تحصیل در دبیرستان و دانشگاه به طی مدارج علمی حوزوی و حضور در دروس حوزه های علمی تهران پرداختم به نحوی که در سال 1370 همزمان با اخذ مدرک دانشگاهی لیسانس، دروس حوزوی را نیز تا مکاسب محرمه و قطع و ظن رسائل به انتها رسانده بودم.

پاره ای از اساتید دروس حوزوی اینجانب تا این مرحله عبارتند از:

آیت الله سید علی هاشمی گلپایگانی اصول فقه (مظفر) ؛ پاره ای از کتب شرح لمعه؛ آیت الله سید حسین مصطفوی عمده کتابهای شرح لمعه؛ آیت الله سید حسن مصطفوی شرح تجرید؛ دکتر ابوالقاسم گرجی مکاسب محرمه؛ آیت الله سید رضی شیرازی قطع و ظن (رسائل) ؛ شرح منظومه سبزواری (حکمت)

پس از حضور در حوزه علمیه قم دروس سطح عالی را تکمیل نمودم که اساتید این دوره تخصصی عبارتند از:

استاد علی محمدی: برائت (رسائل)؛ استاد اعتمادی: استصحاب (رسائل)؛ آیت الله رضا استادی: بیع (مکاسب)؛ آیت الله سید علی محقق داماد: خیارات (مکاسب)؛ آیت الله قدیری: کفایه

با اتمام دروس سطح عالی و بجهت گذراندن دوره خدمت سربازی به تهران بازگشته و با حکم مأموریّت از سپاه پاسداران به عنوان کارشناس کامپیوتر در وزارت صنایع و شرکت شیشه قزوین مشغول گشتم. و نیز مسئولیت گروه معارف صدای جمهوری اسلامی را به مدت قریب دو سال عهده دار بودم. در این دو سال از دروس خارج فقه و اصول تهران استفاده می نمودم که اساتید این دروس عبارتند از:
آیت الله خامنه ای: خارج فقه (جهاد)؛ آیت الله مجتبی تهرانی: خارج اصول، خارج فقه (ولایت فقیه ومکاسب محرمه)؛ آیت الله محمدی گیلانی: خارج فقه (صلاه مسافر)
پس از بازگشت به قم در دروس خارج فقه و اصول و فلسفه شرکت نمودم که اساتید این دوره عبارتند از:
آیت الله فاضل لنکرانی: خارج اصول؛ آیت الله شبیری زنجانی: خارج فقه (خمس، نکاح)؛ آیت الله مومن: خارج اصول؛ آیت الله جوادی آملی: خارج اسفار (فلسفه تخصّصی‏)

از سال 1375 و پس از شرکت در آزمون مقطع کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) رشته علوم قرآن و حدیث به تحصیل در این رشته در دانشکده اصول الدین پرداختم که این دوره تحصیلی با ارائه پایان نامه و کسب نمره نهایی 19 در سال 1378 پایان یافت.
سال 1383 پس از قبولی در کنکور سراسری مقطع دکتری در رشته علوم قرآن و حدیث در دانشکده اصول الدین به تحصیل اشتغال یافتم، که با دفاع از رساله دکتری در 22 خردادماه 1387، و با کسب درجه عالی و نمره 19 بابت این رساله، دوره تحصیل دکتری را به پایان رساندم.

در کنار ادامه تحصیلات حوزوی و دانشگاهی و اشتغال به مسئولیت های اجرائی و علمی مختلفی همچون تاسیس و راه اندازی شبکه سراسری رادیو معارف طراحی و مدیریّت تولید سیستم جامع مکانیزه مدیریت حوزه علمیه قم و ... به تدریس دروس حوزوی و دانشگاهی پرداختم، که در این زمینه تا کنون دروس بدایه الحکمه یک دوره، اصول فقه (مظفر)چند دوره، مکاسب (محرمه، بیع، خیارات) هرکدام یک دوره، کفایه (مقدّمات و اوامر، نواهی، اصول عملیه) دو دوره ،و رسائل (قطع و ظن، برائت، استصحاب) سه دوره تدریس شده اند.
و نیز دروس دانشگاهی تحریف قرآن، رابطه قرآن وسنت، تفسیر موضوعی ، اعجاز قرآن ، روش شناسی استنباط از متون دینی ، تفسیر فقهی ، تفسیر عقلی ، تفسیر روائی ، قرائت و درک متون عرفانی ، منطق ، علوم قرآنی1 ، علوم قرآنی2 ، علوم قرآنی3 ، و ... در مقطع لیسانس، و علوم قرآنی1، علوم قرآنی3, و ... در مقطع فوق لیسانس، و دورس رجال، تفسیر تطبیقی آیات الاحکام، زیان قرآن، و ... در مقطع دکتری تدریس شده اند. همچنین تا به حال داوری بیش از ده رساله ارشد و دکتری را در دانشگاه قم، و تربیت مدرّس قم عهده دار بوده ام .

رساله دکتری من در جشنواره پایان نامه های قرآنی سال 1388 مقام برترین رساله دکتری را واجد گشت. در این جشنواره هیچ پایان نامه دکتری مقام اول را دریافت نکرد، و رساله «نظریّه قدرت برگرفته از قرآن و سنت» بنده به عنوان مقام دوّم برگزیده شد.

در سال 1388 کتاب «نظریه قدرت برگرفته از قرآن و سنت» به عنوان کتاب فصل جمهوری اسلامی برگزیده شد. کتاب «بررسی نظریه تحریف قرآن» آخرین کتابی است که به چاپ رسانده ام.

اینجانب در سال 1392 به عنوان استاد نمونه دانشگاه قم، و به عنوان استاد نمونه ایثارگر در  پانزدهمین اجلاسیّۀ  اساتید سطوح عالی و درس خارج حوزه علمیه قم برگزیده شدم.

 مسئولیّت «مدیر گروه علوم قران و حدیث»، «معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده الاهیات دانشگاه قم»، «عضو کمیسیون علوم انسانی هیئت ممیّزه دانشگاههای قم»، «عضو هیئت امناء دانشگاه آزاد استان همدان»، و ... از مسئولیّت های اجرائی- دانشگاهی بنده بوده است.